Qendra e Dijes !
Qendra e Dijes !
Qendra e Dijes !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Qendra e Dijes !

Zgjero horizontin !
 
ForumForum  PortalPortal  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 C++ Program Shqip - ( Nje Program ne C++ )

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Wukel
Admin
Admin
Wukel

Posts : 35
Points : 139
Reputation : 0
Join date : 28/09/2016
Age : 19
Location : Albania

C++ Program Shqip - ( Nje Program ne C++ ) Empty
MesazhTitulli: C++ Program Shqip - ( Nje Program ne C++ )   C++ Program Shqip - ( Nje Program ne C++ ) EmptySat Feb 04, 2017 1:14 pm

Kodi:
#include <iostream>
using namespace std;
int main ()
{
 cout<<"Phoenix v1 (Developed by:Armend Ostaku)"<<endl;
 string text1="katrori";
 cout<<"Per arsye sigurie ju eshte dhene nje kod unik i cili ju duhet per te vazhduar me tej!"<<endl;
 cout<<"Shtypni 1.... "<<flush;
 int value;
 cin>>value;
 while (value!=1){
 cout<<"Gabim ! "<<endl;
 cout<<"Provoni Perseri: "<<flush;
 cin>>value;
 }
 cout<<"Passwordi juaj eshte : "<<text1<<endl;
 cout<<"Shkruani Passwordin: "<<flush;
 string text2;
 cin>>text2;
 while (text1!=text2){
 cout<<"Gabim ! "<<endl;
 cout<<"Provoni Perseri: "<<flush;
 cin>>text2;
 }
 cout<<"Mireseerdhet ! "<<endl;
 cout<<"Zgjidhni nje opsion me poshte ..  "<<endl;
 cout<<"1.Perimetri dhe Siperfaqja e katrorit"<<endl;
 cout<<"2.Perimetri dhe Siperfaqja e drejtkendeshit"<<endl;
 cout<<" . . . . . . . "<<flush;
 int value2;
 cin>>value2;
 if(value2==1){
 cout<<"Brinja A = "<<flush;
 int value4;
 cin>>value4;
 cout<<"Siperfaqja = "<<value4*value4<<"cm"<<endl;
 cout<<"Perimetri = "<<value4*4<<"cm"<<endl;
 }
 if(value2==2){
 cout<<"Brinja A = "<<flush;
 int value5;
 cin>>value5;
 cout<<"Brinja B = "<<flush;
 int value6;
 cin>>value6;
 cout<<"Siperfaqja = "<<value5*value6<<"cm"<<endl;
 cout<<"Perimetri = "<<value5*2+value6*2<<"cm"<<endl;
 }
 else{
 cout<<"Gabim"<<endl;
 }
 return 0;
}

Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://qendraedijes.albanianforum.net
 
C++ Program Shqip - ( Nje Program ne C++ )
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Qendra e Dijes ! :: Lende Mesimore :: Informatike-
Kërce tek: