Qendra e Dijes !
Qendra e Dijes !

Zgjero horizontin !
 
ForumForum  PortalPortal  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share | 
 

 Ese Lufta per paqe

Shko poshtë 
AutoriMesazh
v3
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 30
Points : 94
Reputation : 0
Join date : 29/09/2016
Age : 17
Location : Durres, la 8.

MesazhTitulli: Ese Lufta per paqe   Wed Feb 08, 2017 8:32 pm

Ese Lufta per paqe
Mjaft më shkruajtem për luftën, mjaft më shkruajtem për dhimbjen, thjesht i takojnë të së kaluarës dhe gjithmonë do të mbesin si kujtime të trishtueshme brenda zemrave tona. Tani erdhi koha t’i shkruajme paqes, se si do ta ndërtojmë një botë ku do të mbizotërojë paqja. S’ka më luftë kundër armikut që vodhi shumë jetëra, e vetmja luftë që do të ekzistojë është lufta drejt paqes, por që ta fitojmë këtë betejë duhet të harrojmë urrejtjen, mallkimin e përbuzjen e shumë gjëra tjera që na bëjnë të ndihemi keq. Gjithçka do të ishte ndryshe nese do te mbizoteronte paqja dhe urrejtja do të shndërrohej në dashuri, ashtu sikur një lule e vyshkur që kur e ujisim çelet e merr dritë. Ne jemi çelësi i kësaj bote, andaj ta ndjejmë si përgjegjësi nga tani se vetëm ne mund ta sjellim paqen dhe qetësinë qoftë ajo edhe në fund të botës.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://qendraedijes.albanianforum.net/
 
Ese Lufta per paqe
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Qendra e Dijes ! :: Shkruaj ! :: Ese-
Kërce tek: